Home World EUROPE

EUROPE

Tennis: US Open Sieger Dominic Thiem im Interview

Getty Images1/9An den US Open 2020 feiert Dominic Thiem seinen ersten Grand-Slam-Sieg.AFP2/9Im Final bezwingt er den Deutschen Alexander Zverev.imago images/Kyodo News3/9Bei den Australian...

Moldes tredje strake tap i Eliteserien

Etter særdeles gode...

Federasyonun BAL’ı oynatma dayatması kabul edilemez – Özgür Kocaeli Gazetesi

Futbol Federasyonu, alt liglerle ilgili maçları oynatma konusunda bir türlü karar alamıyor. 3.Lig ile ilgili koordineli olan...

Tre nye smittetilfeller – Rogalands Avis

Lørdag testet tre...

FOTO/ Kopshti “Muçaj” në Vorë po rilind më i bukur, më i madh dhe më i fortë

TIRANË, 26 shtator/ATSH/ Kryeministri Edi Rama përcolli sot pamje nga punimet në kopshtin “Muçaj” në Vlorë. “Kopshti “Muçaj” në Vorë,...

Mandati i tretë për Vlorën do të jetë mandati i çuarjes së energjisë së infrastrukturës brenda lagjeve dhe periferive

TIRANË, 26 shtator/ATSH/ “Fitorja nuk është qëllim por është rezultati i punës për njerëzit”, u shpreh sot kryeministri Edi...

Rogers Boxenstopp zum Rennwochenende in Sotschi

Formula 1 via Getty Images1/7Mick Schumacher feiert in Sotschi seinen 2. Saisonsieg nach Monzaimago images/ZUMA Wire2/7Schumi junior vom Prema-Racing-Team auf der Sotschi-Strecke.Lukas Gorys3/7Der...