Firmino vozit Rolls Royce luksoz që kushton mbi 430 mijë euro

Firmino vozit Rolls Royce luksoz që kushton mbi 430 mijë euro

Lojtari brazilian, Roberto Firmino, është përfshirë në trendin e yjeve të futbollit, të cilët posedojnë vetura të shtrenjta. Një prej automjeteve më të shtrenjta të sulmuesit të Liverpoolit është Rolls Royce...
Çfarë flet ngjyra e buzëve për shëndetin tuaj

Çfarë flet ngjyra e buzëve për shëndetin tuaj

Mësoni se çfarë ju rekomandon organizmi me ngjyrën e buzëve dhe ç’duhet të hani për të përmirësuar gjendjen tuaj shëndetësore Mjekësia popullore e Lindjes ka interpretim shumë interesant të gjendjes shëndetësore...
Java fillon me diell - të enjten reshje bore

Java fillon me diell – të enjten reshje bore

Java fillon me mot të butë dhe kryesisht me diell. Ditën e enjte më ftohtë, priten reshje shiu dhe bore. Ditëve të para të javës vendi ynë do të dominohet nga...
Transfermarkt: Rritet vlera e Përfaqësueses së Kosovës në 110 milionë euro

Transfermarkt: Rritet vlera e Përfaqësueses së Kosovës në 110 milionë euro

Përfaqësuesja e Kosovës çdo ditë e më shumë po shënon rritje në vlerë në tregun e transferimeve. Faqja e njohur ndërkombëtare “Transfermarkt” ka bërë të ditur se vlera e ‘Dardanëve’ në...
Dimitrov: Është e vështirë që të bisedojmë për shpresë pasi kemi goditur tri herë në mur

Dimitrov: Që perspektiva evropiane të jetë e besueshme, nevojitet hapja e negociatave

Marrë parasysh rrugën e deritanishme të Maqedonisë drejt BE-s, që perspektiva evropiane të jetë e besueshme, është e nevojshme vendim për të hapur negociatat e pranimit pa shtyrje të mëtejshme,...
Aksident komunikacioni në rrugën Prishtinë - Fushë Kosovë, lëndohen katër persona

Aksident komunikacioni në rrugën Prishtinë – Fushë Kosovë, lëndohen katër persona

Një aksident komunikacioni ka ndodhur sot në rrugën Prishtinë – Fushë Kosovë, ku janë përfshirë tri vetura dhe kanë pësuar lëndime katër persona. Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi i...
Të burgosurit e dërguar për mjekim në QKUK po arratisen lehtë

Të burgosurit e dërguar për mjekim në QKUK po arratisen lehtë

Dy persona të cilët kanë qenë në vuajtje të dënimit në institucionet korrektuese vazhdojnë të jenë në arrati, pas ikjes nga QKUK-ja në vitin 2019. Florent Gashi, zyrtar për Informim në...
Pas 25 vitesh, gruaja gjen kasetën e humbur me hitet e Bob Marley, Shaggy - dhe çuditërisht ajo ende funksionon

Pas 25 vitesh, gruaja gjen kasetën e humbur me hitet e Bob Marley, Shaggy...

Stella Wedell përfundimisht u ribashkua me përmbledhjen e saj të dashur kur pa kasetën në një ekspozitë arti në Stokholm. Një grua gjeti kasetën që ajo humbi gjatë pushimeve.  Kaseta u...
Gjyshja takon për herë të parë njeri me ngjyrë, reagimi i saj bëhet hit në rrjetin social 'Tik Tok'

Gjyshja takon për herë të parë njeri me ngjyrë, reagimi i saj bëhet hit...

Një e moshuar takoi për herë të parë të dashurin e mbesës së saj Ivana. Por për herë të parë, ajo pa një afrikano-amerikan, dhe mbesa e saj regjistroi atë...
Zidane nuk e komenton dënimin ndaj Cityt: Është një skuadër e fortë në të gjitha aspektet

Zidane nuk e komenton dënimin ndaj Cityt: Është një skuadër e fortë në të...

Në konferencën për shtyp para ndeshjes së të dielës ndaj Celta Vigos, trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka folur për disa tema, në mesin e të cilave, edhe për...

APLICATIONS

HOT NEWS