Home World EUROPE Ambasadorët e vendeve të BE-së apel për zbatimin e masave në luftën...

Ambasadorët e vendeve të BE-së apel për zbatimin e masave në luftën ndaj COVID-19


TIRANË, 26 shtator /ATSH – I. Vata/- Në Ditën Europiane të Gjuhëve, Ambasadori i BE-së Luigi Soreca dhe Ambasadorët e shteteve anëtare përcollën një mesazh të veçantë në gjuhën e tyre amtare.

Ata apelojnë për zbatimin e masave për parandalimin e e përhapjes së COVID-19.

Ambasadori i BE-së Luigi Soreca shprehet se “BE dhe shtetet e saj kanë mbështetur Shqipërinë në luftë kundër COVID-19 që në fillim të pandemisë dhe ne do të vazhdojmë të bëjmë këtë. Por tani kemi rastin të bëni pjesën tuaj. Mbaj maskën, laj duar dhe ruaj distancën, bashkë mund t’ia dalim”.

Ambasadorët e vendeve të BE-së apeluan qytetarët që të tregohen të kujdesshëm në luftën ndaj pandemisë, duke mbrojtur veten dhe të tjerët.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Artikulli paraprakRIGA – Lituania shton Gjermaninë në listën e vendeve me karantinë të detyrueshmeSource link

Must Read

Senegal World Cup hero Papa Bouba Diop dies at 42

12:00 AM ISTEd DoveSpecial to ESPN CloseEd Dove is a writer and scout who has a deep and enduring passion for African sport,...

25 datos curiosos que quizá no sabía del Metro de Medellín – Medellín – Colombia

Más allá de llevar 25 años movilizando ciudadanos a lo largo y ancho de Medellín en trenes, cables, tranvía...

Stefan Meierhans zu überhöhten Medikamentenpreisen

Keystone1/2Preisüberwacher Stefan Meierhans.2/2In seinem Twitter-Adventskalender veröffentlicht der Preisüberwacher jeden Tag einen Medikamenten-Preisvergleich.Seien wir ehrlich: Dass die Medi-Preise in der Schweiz zu hoch sind,...

Today’s top UK offers on Oral-B toothbrushes, AirPods and Echo Dots

Black Friday may have been and gone for 2020 but Cyber Monday has officially arrived, with Amazon continuing its deals in earnest, giving you one last...