Home World EUROPE BRUKSEL – BE: Marrëveshje paraprake për rritjen e ndihmës stukturore antiCOVID-19

BRUKSEL – BE: Marrëveshje paraprake për rritjen e ndihmës stukturore antiCOVID-19


BRUKSEL, 18 nëntor /ATSH-AFP/ – Eurodeputetët dhe vendet anëtare arritën një marrëveshje paraprake për rritjen e ndihmës strukturore të BE-së, për rajonet që përballen me pandeminë, me 47,5 miliardë euro gjatë dy viteve të ardhshme, njoftoi sot Parlamenti Europian.

“Ky financim i ri do të vihet në dispozicion përmes fondeve strukturore të BE-së, me 37,5 miliardë euro të alokuara për 2021 dhe 10 miliardë për 2022″, tha institucioni në një njoftim për shtyp.

Kjo dritë e gjelbër paraprake do të duhet të miratohet nga i gjithë Parlamenti, si edhe nga Këshilli, organi që përfaqëson të 27-t.

Komisioni Europian, ekzekutivi i BE-së, e kishte propozuar këtë rritje në pranverë, në formën e një programi të quajtur “Reago-BE”, si pjesë e planit të rimëkëmbjes postCOVID-19./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.Source link

Must Read

How to Write a Self-Enforcing Contract That Works

In part one of this series on self-enforcing contracts, Self-Enforcing Contracts: A Good...

Self-Enforcing Contracts: A Good Tool for Tough Markets

1. Draft Your Contract for the Applicable Country In How Not to be in...

Self-Enforcing Contracts: A Tool for Tough Markets

1. Draft Your Contract for the Applicable Country In How Not to be in...

How To Protect Your IP Internationally: The Extreme Basics

I recently spoke with the in-house international IP lawyer at a high tech...

How to stay out of Foreign Jails and What to do if Arrested

Yesterday, in Americans, Australians, British and Canadians Are Being Singled Out in China...