Home World EUROPE COVID-19 - Parlamenti britanik rikthen Anglinë në sistemin trenivelesh të kufizimeve

COVID-19 – Parlamenti britanik rikthen Anglinë në sistemin trenivelesh të kufizimeve


LONDËR, 1 dhjetor /ATSH-DPA/ – Anglia do t’i nënshtrohet sërish sistemit me nivele, që rregullon gjeografikisht kufizimet e COVID-19, duke filluar nga e mërkura, miratuan sot deputetët britanikë.

Gjithsej 291 parlamentarë votuan që Anglia t’i rikthehej këtij sistemi, kundrejt 78 votave kundër.

Kjo do të thotë se, nga e mërkura, 99 % e vendit do të jetë në dy nivelet më të rrepta, niveli 2 ose niveli 3.

Vendimi se në cilin nivel është vendosur secila zonë është marrë duke u bazuar në numrin e rasteve në rritje të COVID-19 në secilin rajon./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.Source link

Must Read

China Trademark Classes and Strategies

As we have written many times over the years, if you are selling...

What the European Super League Tells Us About China

Though the news is not causing much of a stir in the United...

China WFOE lease reviews

Our international real estate lawyers often review leases for companies early in the...

The China Trademarks You Need When Selling Your Products Into China

On the legal side, selling consumer products into China is relatively easy, particularly...

Union Claims Amazon Tainted Election, Wants Vote Overturned

The union that lost an election at an Amazon warehouse in Alabama this month has accused the company of breaking labor laws during...