Home World EUROPE COVID-19 - Stokholmi mbyll ambientet e artit

COVID-19 – Stokholmi mbyll ambientet e artit


STOKHOLM, 31 tetor /ATSH-DPA/ – Kryeqyteti i Suedisë njoftoi sot mbylljen e të gjitha muzeve dhe galerive të tij, si edhe kufizimin e aktiviteteve sportive në grup, nga e diela, për të luftuar kundër rritjes së numrit të rasteve të COVID-19.

“Stërvitja në grupe në pishinat e qytetit anulohen, ashtu si patinazhi në akull në pistat lokale”, njoftoi qeveria e qytetit.

“Ideja është të ndihmojmë qytetarët e Stokholmit në përputhje me rekomandimet e autoriteteve shëndetësore”, shtoi ajo.

Masat janë në fuqi përkohësisht deri më 19 nëntor.

Suedia ndërmori një qasje të pazakontë ndaj pandemisë së COVID-19, me masa mjaft të lejueshme dhe thirrje të arsyes së shëndoshë./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Artikulli paraprakFOKUS – Covid-19 ekspozoi të metat e ECDC-sëSource link

Must Read

Urban Real Estate Development for Overseas Investors – Webinar Replay

For anyone who was not able to join our webinar, Urban Real Estate Development for...

A Thousand Coal Miners Are Still On Strike After 4 Months

Michael Argo has spent 13 years working underground at a coal mine in Brookwood, Alabama, just outside Tuscaloosa. It’s the same mine his...

Worker Pay Rises As Employers Fight To Fill Open Jobs

WASHINGTON (AP) — Wages and salaries rose at a healthy pace in the three months ended in June as employers competed to find...

Global Law and Business Podcast – Chris Campbell (Tales of the Tribunal Podcast)

Listen HERE or stream on Spotify, Apple Podcasts, Amazon Music, Stitcher, or Soundcloud! At Harris Bricken, we keep close tabs on what is happening around the world, and we know that...

Proving What a China Copyright Registration Covers

Registering your copyrights in China is an essential part of any IP protection plan. But...