Home World EUROPE Divjakë/ Nis rieletrifikimin në Goricaj dhe Gradishtë, shërbim krejt tjetër për 330...

Divjakë/ Nis rieletrifikimin në Goricaj dhe Gradishtë, shërbim krejt tjetër për 330 familje


TIRANË, 1 dhjetor /ATSH – I. Vata/ Në Goricaj dhe Gradishtë, Divjakë ka nisur puna për rielektrifikimin me financim të OSHEE, i cili do të mundësojë shërbim krejt tjetër për 330 familje.

Lajmin e ka bërë të ditur zëvendëskryeministri Erion Braçe i cili thekson se, “OSHEE po financon rieletrifikimin. Gropat e betonuara për shtyllat po mbarojnë dhe tani nis vendosja e tyre e shtrimi i kabllove që rritin parametrat e tensionit ne furnizim por edhe eliminojnë humbjet totalisht, tani në Goricaj e shpejt në Gradishtë”.

Braçe thekson se rielektrifikim do të mundësojë një shërbim më cilësor të furnizimit me energji për 330 banorët e këtyre njësive.

“330 familje plot, do kenë shërbimin krejt tjetër, ndërkohë po i vijmë në ndihmë edhe bujqve për serat masive”, tha ai. /a.a/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.Source link

Must Read

Paid Time Off Could Boost Slowing Vaccination Rates

There are a lot of reasons Americans are reluctant to get vaccinated, and one of them has nothing to do with religion or...

Is China Safe for Foreign Executives and Employees?

In the last few months, the phones of our China lawyers have been...

AT&T Signs Deal To Combine Media Operations, Including CNN, With Discovery

NEW YORK (AP) — AT&T will combine its massive media operations that include CNN HBO, TNT and TBS in a $43 billion deal...

Solar Panels from China: The Next Forced Labor Battleground:

In January 2020, we warned American companies about potential problems stemming from forced...

Effective China Manufacturing Contracts: Watching the Sausage Get Made

Was cc’ed on an email the other day from one of our international...