Home World EUROPE Fuga: Basha prish gjumin e del në zyrë po avazin e ka...

Fuga: Basha prish gjumin e del në zyrë po avazin e ka njësoj, Kryeministri nuk ndalon hetime si Saliu dikur


TIRANË, 21 nëntor /ATSH/ Drejtori i Komunikimit në Kryeministri, Endri Fuga, ka reaguar pas deklaratës së kreut të PD, Lulzim Basha i cili kërkoi hetim të plotë lidhur me fshehjen sipas tij të numrit të viktimave nga COVID-19.

Fuga u shpreh se, “Basha prish gjumin e del në zyrë po avazin e ka njësoj”. Ai theksoi se, “Kryeministri nuk ndalon hetime si Saliu dikur po Lulzimit i ka ngelur ora dhe flet dhe kur s’ka ç’të thotë”.

Postimi i plotë i Drejtorit të Komunikimit në Kryeministri, Endri Fuga:

Lulzim Basha prish gjumin e del në zyrë po avazin e ka njësoj. I trukuar si personazh i serialit “Sopranos” i kërkon KM të pranojë hetim për budallallëkun e “fshehjes së të vdekurve”! KM s’ndalon hetime si Saliu dikur po Lulzimit i ka ngelur ora dhe flet dhe kur s’ka ç’të thotë!

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.Source link

Must Read

WATCH: Hearse on fire in Western Cape with corpse inside

A hearse transporting a corpse on Saturday...

California On The Brink: COVID-19 Rages And Closures Are Imminent

SAN FRANCISCO (AP) — Much of California is on the brink of sweeping new restrictions on businesses and activities, a desperate attempt to...

US judge orders Trump administration to restore ‘Dreamer’ immigration program – The Citizen

A US judge ordered the Trump administration Friday to fully reinstate a program that protects from deportation immigrants who came to the country...

Otro revés judicial para Donald Trump en el programa que protege a los “dreamers”

En un nuevo revés para Donald Trump, un juez federal ordenó al gobierno de Estados Unidos que restaure íntegramente el programa para proteger a los jóvenes...

Reece Hodge off-target as Australia, Argentina share spoils

Argentina needed to win by 93 points to lift the trophy, but a high-scoring match was never in prospect on a muggy night...