Home World EUROPE JAPONI - Organizatorët: Mbi 240 milionë euro kursime me thjeshtimin e Lojrave...

JAPONI – Organizatorët: Mbi 240 milionë euro kursime me thjeshtimin e Lojrave Olimpike të Tokios


TOKIO, 7 tetor /ATSH-AFP/ – Organizatorët japonezë të Lojrave Olimpike Tokio 2020, të shtyra në verën e 2021 për shkak të COVID-19, njoftuan sot se synojnë të kursejnë 30 miliardë jen (241 milion euro) nëpërmjet masave të ndryshme të thjeshtimit të ngjarjes.

“Këto kursime do të realizohen pjesërisht përmes një reduktimi të personelit dhe kostove të zbukurimeve”, tha komiteti organizues në një deklaratë.

“Ky është një rezultat i rëndësishëm duke pasur parasysh rrethanat”, përshëndeti nismën presidenti i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (IOC), Thomas Bach.

Organizatorët sqaruan se do të paraqesin një buxhet të përditësuar deri në fund të vitit, duke marrë parasysh “kundërmasat” në lidhje me COVID-19, të cilat priten të detajohen./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Artikulli paraprakFRANCË – Macron: Franca po shkon drejt më shumë kufizimeve antiCOVID-19Source link

Must Read

Global Law and Business Podcast – Natalie O’Regan (Cannabis in Ireland)

At Harris Bricken, we keep close tabs on what is happening around the world, and we know that our friends and clients do,...

Minitrue: Focus on Henan Flood Recovery; Do Not Report on Celebrity Tax Case or COVID Origins Press Conference

The following censorship instructions, issued to the media by government authorities, have been leaked and distributed online. The name of the issuing body...

OSHA Issues $1 Million In Fines Over Deaths Of 6 Poultry Workers In Georgia

The Occupational Safety and Health Administration has issued nearly $1 million in fines against a group of companies following the deaths of six...

China Trademarks: What’s your Chinese Company Name?

Though I recommend foreign companies filing for trademarks in China avoid the Madrid system and...

China Payment Terms: Tricks Of The Trade

Whenever one of our China attorneys is retained to represent a client providing goods or services to China, we start by asking about...