Home World EUROPE Lufta ndaj COVID-19 dhe bashkëpunimi dypalësh/ Rama, bisedë telefonike me ministrin e...

Lufta ndaj COVID-19 dhe bashkëpunimi dypalësh/ Rama, bisedë telefonike me ministrin e Jashtëm italian Di Maio


TIRANË, 13 nëntor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një bisedë telefonike me Ministrin e Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Italisë, Luigi Di Maio.

Bashkëbiseduesit diskutuan për situatën e luftës ndaj COVID-19 dhe bashkëpunimi dypalësh mes të dy vendeve, njoftoi sot Ministria e Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Italisë.

Gjithashtu pjesë e diskutimeve ishte edhe perspektiva europiane e Shqipërisë.

Rama dhe Di Maio biseduan edhe për bashkëpunimin mes dy vendeve në kuadër të Presidencës shqiptare të OSBE-së.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Artikulli paraprakPagë 55 mijë lekë bruto dhe 40 mijë lekë neto për 12 muaj për 870 naftëtarë të BallshitSource link

Must Read

China Trademarks: What’s your Chinese Company Name?

Though I recommend foreign companies filing for trademarks in China avoid the Madrid system and...

China Payment Terms: Tricks Of The Trade

Whenever one of our China attorneys is retained to represent a client providing goods or services to China, we start by asking about...

From the Lexicon: Milk Tea Alliance

The Grass-Mud Horse Lexicon is named after an unassuming alpaca who galumphed past the censors in 2009 to become a Chinese internet sensation....

Forced Labor in China: Companies Need to Start Paying Attention

On July 14, the U.S. Senate passed the Uyghur Forced Labor Prevention Act. In an...

Good China Contracts

A post we did on China NNN Agreements many years ago received the following comment,...