Home World EUROPE Naomi Watts humbet qendrën e vëmendjes nga... një laraskë

Naomi Watts humbet qendrën e vëmendjes nga… një laraskë


OTAVA, 14 shtator /ATSH-AFP/ – Aktorja Naomi Watts, e cila ka punuar me emra të mëdhenj të Hollivudit, si David Lynch dhe Sean Penn, pranoi se një laraskë i “vodhi” qendrën e vëmendjes në disa skena të filmit “Penguin Bloom”, i prezantuar të shtunën në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Toronto (TIFF), që po zhvillohet virtualisht.

“Isha pak e shqetësuar. Si mund ta bësh një zog, një laraskë, të luajë film? Dihet mirë, ato nuk janë shumë miqësore”, tha aktorja, gjatë një konference virtuale për shtyp.

“Ato më vodhën qendrën e vëmendjes ditë pas dite”, tha Watts, duke kujtuar me buzëqeshje se një nga zogjtë kishte pushuar në kokën e saj në ditën e parë të xhirimeve.

Naomi Watts luan rolin e Sam Bloom-it në historinë e frymëzuar nga libri me të njëjtin titull “Penguin Bloom”, ku një zog i dëmtuar, i quajtur Penguin, ndihmon një familje të kapërcejë dramën e paralizimit të nënës së saj./ /ervo/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.Source link

Must Read

International School Law/Teacher Law: It’s Complicated

Many of our lawyers and staff attended international schools or are sons or...

United’s Catering Workers Unionized. Now Their Jobs Might Be Outsourced.

In 2018, United Airlines’ catering workers in five cities voted to unionize by an overwhelming margin. Two and a half years later, they still...

China Factory Indemnification: Yeah, Whatever

American and European lawyers love indemnification provisions in product manufacturing agreements. They love...

The Solar Industry Has More Union Jobs Than Previously Thought

Every year, the industry-backed Solar Foundation puts out a job census based on surveys of companies manufacturing, selling and installing photovoltaic panels across...

employee non-competes

Many American companies (at least outside California where employee non-competes are generally considered...