Home World EUROPE Një 5-vjeçar gjen lemurin që e kërkonte gjithë policia e... San Franciskos!

Një 5-vjeçar gjen lemurin që e kërkonte gjithë policia e… San Franciskos!


NJU JORK, 18 tetor /ATSH-DPA/ – Një lemur 21-vjeçar që u zhduk nga kopshti zoologjik i San Franciskos, në fillim të kësaj jave, dhe u gjet falë një djali 5-vjeçar, pavarësisht se në ndjekje të tij ishte vënë edhe policia.

Të mërkurën, policia e San Franciskos lëshoi ​​një deklaratë duke thënë se Maki, një lemur mashkull me bisht unaze, ishte larguar nga habitati i tij dhe ishte zhdukur.

Të enjten në mbrëmje, Maki ishte në Daly City, vetëm disa milje në jug të kopshtit zoologjik.

“Rreth orës 17:00, ne morëm një raport se ai ishte në zonën e sheshit të lojërave të një kishe luterane. Ne e mbajtëm atë derisa stafi nga kopshti zoologjik e çoi përsëri në habitetin e tij”, tha shkroi policia e Daly City.

Sipas ABC7 të San Franciskos, Maki u pikas nga një djalë 5-vjeçar, James Trinh, i cili pa kafshën e zhdukur.

Maki tani është kthyer në kopshtin zoologjik të San Franciskos.

“Thjesht po ndodhin shumë gjëra në botë tani, kështu që ishte mirë të kishim një lajm të mirë”, i tha Trinh ABC7.

“Ne mendojmë se ai u mor nga kopshti zoologjik, por ende nuk kemi marrë konfirmimin”, tha Ed Pool, kryetari i kopshtit zoologjik të San Franciskos.

”Incidenti mbetet një hetim i hapur dhe aktiv”, tha policia.

Asnjë arrestim nuk është bërë./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.Source link

Must Read

Laura Ingraham Turns To Santa In Latest Scaremongering About Joe Biden

Fox News’ Laura Ingraham on Tuesday night evoked Santa Claus in her latest bid to scaremonger about Democratic presidential nominee Joe Biden. “The Ingraham...

Russia’s Tu-154 Jet Completes Final Passenger Voyage

The Tupolev Tu-154 aircraft, a flagship model of Soviet aviation, flew its final passenger flight on Wednesday, Russian airline Alrosa said.  The three-engine medium-haul...

Hong Kong supermarket chain Wellcome plans HK$80 million giveback scheme to help needy amid Covid-19 pandemic

One of Hong Kong’s biggest supermarket chains, Wellcome, is set to give away HK$80 million (US$10.3 million) worth of vouchers to some 250,000...

Presidential protection services at Madikizela-Mandela funeral ‘a joke’, says Malema and Ndlozi’s lawyer – The Citizen

Advocate Laurence Hodes – who is representing Julius Malema and Ndlozi Mbuyiseni in their assault trial – came out swinging on Wednesday afternoon. He...