Home World EUROPE Paja: Mbështes PS-në se ia kam parë veprat konkrete, angazhimi në politikë...

Paja: Mbështes PS-në se ia kam parë veprat konkrete, angazhimi në politikë detyrë qytetare


TIRANË, 13 tetor /ATSH/ Aktori i njohur Gaz Paja u shpreh se angazhimin e tij në politikë e sheh si një detyrë në radhë të parë si qytetar.

Gjatë një emisioni televiziv, Paja tha se, “artistët njerëz janë”. “Forcës politike që unë mbështes dhe i jam afruar, Partisë Socialiste ia shoh veprat konkrete dhe kam bindje të plotë për këtë angazhim që kam marrë”, tha ai.

“Kështu që nuk mendoj se duhet të ketë tendenca dhe paragjykime. Duhet të jemi shumë të kujdesshëm. Jemi një formë edukimi për publikun kështu që tendencat dhe paragjykimet pa  parë punën nuk janë të mira”, u shpreh ai.

Paja solli shembullin e Erion Isait. “Nëse doni të njihni Erionin shkoni në Ersekë ku kam shkuar unë dhe do të shikoni se cfarë ndryshimesh ka”, tha ai. /j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Artikulli paraprakVeliaj, kritika Metës: Presidenti jashtë kornizës së tij kushtetueseSource link

Must Read

How To Succeed When Taking Your Company Overseas

03We international lawyers often get calls and emails from companies looking to set up a...

China on the G7 Agenda

The 47th G7 summit was held from June 11-13 in Cornwall. China is, of course,...

How to Reduce Your Foreign Manufactured Product Liability Risks

How often do you stop to think about the ubiquitous “Made in China” label? If...

Socialist-Themed Vegan Food Company Lays Off Workers Without Notice Or Severance

A self-described socially conscious vegan food manufacturer laid off its entire production staff in North Carolina on Friday, infuriating workers who said the...

Will Hong Kong’s New Film Censorship Law Kill Off Local Production?

In 1988, Hong Kong passed a Film Censorship Ordinance that updated previous guidelines governing film...