Home World EUROPE Parashikimi i motit, e enjte 1 tetor 2020

Parashikimi i motit, e enjte 1 tetor 2020


TIRANE, 1 tetor /ATSH/Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët si dhe me alternime vranësirash kalimtare nga orët e mesditës deri ato të pasdites.

Nga orët e mesditës deri ato të pasdites do të ketë reshje shiu të herëpashershme dhe lokale në zonën e veriut. Në relievet e larta malore të kësaj zone lokalisht reshjet në formën e shtrëngatave.

Reshje shiu lokale me intensitet të ulët do jenë prezente në veriperëndim e perëndim të vendit.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jugperëndim 1-8m/sek. Valëzimi në dete do jetë i forcës 1 deri 2 ballë me lartësi vale 0.5 deri 1.0 metër.

 

Temperaturat parashikohen: 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 11/24 Diell re
Kukës 10/22 Diell re
Lezhë 13/23 Diell re
Dibër 7/21 Diell re
Durrës 13/25 Diell re
Tiranë 14/25 Diell re
Elbasan 13/25 Diell re
Berat 10/26 Diell re
Vlorë 11/25 Diell re
Korçë 8/20 Diell re
Gjirokastër 8/24 Diell re
Sarandë 13/26 Diell re

                  

/e.m/

                                            

                 

           

 

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Artikulli paraprakMbështetja për biznesin e vogël më e madhe se sa 1 mijë dollarë, premtuar nga BashaSource link

Must Read

Global Law and Business Podcast – Natalie O’Regan (Cannabis in Ireland)

At Harris Bricken, we keep close tabs on what is happening around the world, and we know that our friends and clients do,...

Minitrue: Focus on Henan Flood Recovery; Do Not Report on Celebrity Tax Case or COVID Origins Press Conference

The following censorship instructions, issued to the media by government authorities, have been leaked and distributed online. The name of the issuing body...

OSHA Issues $1 Million In Fines Over Deaths Of 6 Poultry Workers In Georgia

The Occupational Safety and Health Administration has issued nearly $1 million in fines against a group of companies following the deaths of six...

China Trademarks: What’s your Chinese Company Name?

Though I recommend foreign companies filing for trademarks in China avoid the Madrid system and...

China Payment Terms: Tricks Of The Trade

Whenever one of our China attorneys is retained to represent a client providing goods or services to China, we start by asking about...