Home World EUROPE Parashikimi i motit, e martë 17 nëntor 2020

Parashikimi i motit, e martë 17 nëntor 2020


TIRANË, 17 nëntor /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura që në orët e para të 24-orëshit.

Vranësirat do të shoqërohem me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët përgjatë relieveve malore, ndërsa në zonën e jugperëndimit intensiteti do të arrijë deri mesatar.

Reshjet do të jenë në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkarkesa elektrike. Era do të fryjë me drejtim juglindje – verilindje mesatare deri dhe e fortë në bregdet dhe shpejtësi që arrinë deri në 15-20m/s, duke u pasuar nga valëzim i forcës në dete nga 2 deri në 4 ballë.

 

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 10/20 Re
Kukës 7/13 Re shi
Lezhë 8/19 Re
Dibër 6/13 Re shi
Durrës 11/21 Re
Tiranë 11/21 Re pika shiu
Elbasan 9/20 Re pika shiu
Berat 8/14 Re shi
Vlorë 11/15 Re shi
Korcë 4/10 Re shi
Gjirokastër 3/12 Re shi
Sarandë 10/16 Re shi

 

                  

                                     

                                            

                 

           

 

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Artikulli paraprakAXHENDA NDËRKOMBËTARE 17/11/2020Source link

Must Read

Global Law and Business Podcast – Joe McCall (Ireland)

Listen HERE or stream on Spotify, Apple Podcasts, Amazon Music, Stitcher, or Soundcloud! At Harris Bricken, we keep close tabs on what is...

Translation: Gwyneth Ho on the Meaning of June Fourth to Hong Kong

Gwyneth Ho Kwai-lam is one of 47 Hong Kong pro-democracy activists charged with subversion under the National Security Law for running in a...

Translation: Two Families Shattered by a “Patriotic” Youth

Nine Years after Anti-Japanese Protests, Two Families Forever Shattered by One Act of ViolenceLi Jianli and Wang Juling in Thailand in 2019.The doctor...

China Manufacturing

8Many years ago, David Dayton over at the Silk Road International Blog did an excellent...

Splitting Salaries of Non-Chinese Employees: The Legal and Tax Issues

Our China lawyers are often asked whether it is legal to pay non-Chinese employees from...