Home World EUROPE Parashikimi i motit, e mërkurë 16 shtator 2020

Parashikimi i motit, e mërkurë 16 shtator 2020


TIRANE, 16 shtator /ATSH/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim  1-10 m/s. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen: 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 19/34 Diell re
Kukës 17/30 Diell re
Lezhë 23/35 Diell re
Dibër 14/30 Diell re
Durrës 19/34 Diell re
Tiranë 22/35 Diell re
Elbasan 22/35 Diell re
Berat 15/36 Diell re
Vlorë 21/34 Diell re
Korçë 13/26 Diell re
Gjirokastër 13/35 Diell re
Sarandë 14/33 Diell re

 

/e.m//a.a/

                                     

                                            

                 

           

 

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Artikulli paraprakDUBLIN – Ministrat irlandezë karantinohenSource link

Must Read

Coronavirus latest news: Labour calls for university students to be allowed home for Christmas

Coronavirus latest news: Labour calls for university students to be allowed home for Christmas Source link

NBA Playoffs 2020: Los Angeles Lakers qualify for NBA Finals, LeBron James masterclass

The Los Angeles Lakers have qualified for the NBA Finals for the first time since 2010 after toppling the Denver Nuggets in Game...

LIVE: Kepa dropped as Chelsea visit West Brom

West Brom raced to a 3-0 half-time lead with some brilliant finishes, but Mason Mount and Callum Hudson-Odoi have pulled the Blues right...

Why Hong Kong’s era as a global financial centre is far from over

Rumours have it that rival cities such as Singapore and Tokyo are trying to lure talent and capital away from Hong Kong’s financial...

Man United manager Solskjaer blasts Van de Beek criticism

3:00 AM ISTRob DawsonCorrespondent Manchester United manager Ole Gunnar Solskjaer has said suggestions Donny van de Beek is not enough to improve the...