Home World EUROPE SHBA - Pelosi refuzon ofertën e Shtëpisë së Bardhë për planin e...

SHBA – Pelosi refuzon ofertën e Shtëpisë së Bardhë për planin e stimulimit


UASHINGTON, 10 tetor /ATSH-DPA/ – Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi hodhi poshtë sot ofertën e fundit të planit stimulues, i propozuar nga Shtëpia e Bardhë.

“Oferta e Shtëpisë së Bardhë është një hap përpara, dy hapa prapa, me një mosmarrëveshje kryesore të përqendruar te mungesa e ndonjë përgjigjeje mbi një plan strategjik për të mundur virusin”, tha ajo, në një letër drejtuar deputetëve demokratë.

Kongresi tashmë ka kaluar rreth tre trilionë dollarë ndihmë që nga marsi, por përfitimet, si sigurimi i shtuar i papunësisë dhe mbrojtja nga dëbimi për qiramarrësit, kanë skaduar.

Deputetët republikanë kanë qenë veçanërisht kundër projektligjit të një ndihme më të madhe, pjesërisht duke thënë se siguron ndihma për qytetet dhe shtetet e drejtuara nga demokratët./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.Source link

Must Read

Massa, la disidencia insuficiente

El presidente de la Cámara de Diputados se ufana de decir lo que piensa. Y marcar sus diferencias con otros actores del Gobierno....

IPL 2020, Match Highlights: Delhi Capitals vs Sunrisers Hyderabad

Welcome to ESPNcricinfo's Rolling Report of the 47th game of IPL 2020, between the Delhi Capitals vs Sunrisers Hyderabad. The likes of Shikhar...

Bethany James, James Said: ‘Terrible area’ an ‘excellent investment’

Bethany James has just relocated to Armadale from Perth. Bethany James is the founder and chief executive of interiors retailer James Said. ...

Axed Cathay Pacific staff may not stay unemployed for long as property agents, insurers snap them up, absorbing shock of Hong Kong’s biggest ever...

Companies from insurers and property agents to beauticians are swooping in to snap up flight attendants and ground crew let go by Cathay...

পরিবেশ সংকট: মার্কসের প্রতিবিধান

আধুনিক পরিবেশ ভাবনাতে যে বিষয়গুলি...